Thajská masáž - historie

Chcete se dozvědět něco víc o thajských masážích? Trvalo to přes dva a půl tisíce let, než se umění thajských masáží vyvinulo a dostalo se k nám do Evropy. A nějakou dobu trvalo, než jsme my se stali velkou a úspěšnou sítí salónů po celé Praze a vděčíme za to namnoze našim thajským masérkám, které pečlivě vybírá až v Thajsku školený personalista na základě znalostí, talentu a praxe adeptek.

Prastará metoda péče o tělo pochází z Indie, ale stala se nedílnou součástí thajské medicíny!

Kde vznikly thajské masáže?

Je to trochu zavádějící, protože thajské masáže vlastně mají kořeny v indické Ajurvédě a podle tradice je jako soubor technik vytvořil doktor Shivago Komarpaj nebo také Jivaka spojením právě indické a čínské medicíny. Shivago také thajsky znamená „Otec Doktor“ a je to přiléhavé, protože tento Otec Doktor prakticky založil tradiční thajské lékařství, a umění masáží se dodnes vyučuje ve mnoha význačných thajských klášterech.

Historie thajských masáží v bodech:

  • Ajurvéda, základ thajské medicíny, je stará přes 5 000 let
  • dříve umění masáže provozovali mniši
  • forma asistované jógy uvolňující tělo i mysl
  • oficiální záznamy pochází z roku 1830
  • rok 1920 – start oficiální profese thajského masérství

Thajská masáž a její školy

Umění thajských masáží se nevyvíjelo stejnoměrně po celé zemi, respektive každý kraj má trochu odlišnou teorii a náhled na masáže. Roku 1870 dal král Rama V. shromáždit veškeré záznamy o tradiční thajské medicíně a sepsat na toto téma vyčerpávající knihu, která ovšem byla dokončena až na počátku 20. století. Dnes se rozlišují především dva styly masážních technik – severní a jižní. Ten druhý jmenovaný se učí ve slavné chrámové škole Wat Pho, odkud převážně pochází naše masérky.

Thajské masáže

Václavské Nám. 18
110 00 Praha 1
Email: thajskyraj@gmail.com

Kontaktní osoby

GSM: +420 773 222 223
GSM: +420 776 222 220
GSM: +420 776 222 227

Otevírací doba:

Po - Pá: 10 - 22 hod

realizovane projekty